İsrail’den Gazze’nin farklı noktalarına yoğun saldırı: Can kaybı 197’ye ulaştı

İsrail savaş uçakları, tarım arazilerini, caddeleri ve altyapıyı hedef alırken, saldırılar neticesinde Gazze’nin güney ve batısında bazı emniyet merkezleri de yıkıldı.

İsrail ordusuna ait savaş uçakları, gece saatlerinde Gazze’nin güney, batı ve kuzey bölgelerinde çok sayıda noktayı bombaladı.

İsrail savaş uçakları, Filistin direniş güçlerine ait bazı noktaları, tarım arazilerini, caddeleri ve altyapıyı hedef alırken, saldırılar neticesinde Gazze’nin güney ve batısında bazı emniyet merkezleri de yıkıldı.

Saldırıların bazı bina ve evlerin yanı sıra cadde ve sokaklarda büyük hasara yol açtığı, hedef alınan noktalara yakın bölgelerde elektrik kesintilerinin yaşandığı ve kanalizasyon, su ve elektrik şebekelerinin zarar gördüğü belirtildi.

Evler yıkıldı

İsrail’e ait savaş uçaklarının, Gazze’nin güneyinde yer alan Refah ve Han Yunus kentlerindeki bazı evleri ve tarım arazilerini de bombaladığı aktarıldı. Öte yandan denizde konuşlanan İsrail savaş gemilerinin, Gazze sahiline doğru ateş açtığı kaydedildi.

Saldırılar neticesinde Deyr el-Belah ile Gazze’de 2 evin yıkıldığı bilgisi paylaşıldı.

 

KaynakArtı Gerçek
Önceki haberİnşaat Sen: “Adalet Komisyonu’nda yer alan bütün milletvekillerini, bu teklifi reddetmeye ve bankaların sermayesini değil işçinin hakkını korumaya çağırıyoruz”
Sonraki haberEmek, Barış ve Demokrasi güçlerinden Filistin ile dayanışma mesajı

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here