Zor günler geçiren müzisyenler için iktidara seslendi

Pandemi döneminde işsiz kalan müzisyenlerle birlikte açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AKP iktidarına bir müzisyen daha hayatına son vermeden gerekli desteğin verilmesi çağrısında bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı, kentte bulunan Sokak Sanatçıları Derneği, İzmir Müzisyenler Derneği ve Roman Sanatçıları Derneği ile birlikte yaptıkları açıklama ile pandemi dolayısıyla maddi sorunlar yaşayan müzisyenlerin sorunlarına dikkat çekip, taleplerini duyurdu.
Konak’ta bulunan Kemeraltı girişinde yapılan açıklamaya CHP İzmir Milletvekili Kani Beko da katıldı.
Açıklamada bulunan CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel, bir yıldır süren Kovid-19 salgını dolayısıyla işsiz kalıp, sigortasız ve güvencesi bulunmayan müzisyenlerin ekonomik, sosyal ve psikolojik sorunlarla mücadele ettiklerini belirtti.
Türkiye’de müzisyenlik yapan, kazancını bu sektörden sağlayan yaklaşık 400 bin kişinin olduğunu belirten Yücel, Kültür ve Turizm Bakanlığının sadece 4 ay boyunca ve belli derneklere kayıtlı olan 30 bin müzisyene bin TL’lik maddi yardım yaptığını ifade etti.
Müzisyenlerin sesinin duyulması için AKP iktidarına seslenen Yücel, sanatçıların ekonomik, sağlık ve güvenceli iş taleplerinin bir an önce karşılanmasını istedi.
Söz alan müzisyen örgütleri temsilcileri de hem yerel yönetimlerden hem de hükümetten yardım desteği ve güvenceli iş talebinde bulundu.
KaynakM.A.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz