“Migros, kadına çok değer veren bir markaysa biz neden eylemdeyiz?”

Direnişteki Migros Depo İşçisi, Migros’un Kadın Akademisi kampanyasına ilişkin  yazdı

Migros, Migros Kadın Akademisi ile kadınlara istihdam sağlayacağına, kadınları güçlendireceğine dair reklamlar, kampanya duyuruları yapıyor. Migros’un kadınlar için böyle bir yaklaşıma sahip olması şaşırtıcı. Kadınların bu denli hiçe sayıldığı, mobbing altında çalıştığı, psikolojik taciz altında kaldığı bir çatıdan bahsediyorum.

76 gündür Migros’ta direnenlerden 9’u kadın. Biz belki dışarıdan “Eylem yapmak için yapan” bir grup olarak gözüksek de gerçekten çok zor zamanlarda, çok ağır koşullar altında çalıştık Migros Depo’da. Ailemizle, arkadaşlarımızla vakit geçirmeyi geçtim; artık kendimize bile vakit ayıramaz hale gelmiştik.

Biz bir bardak sıcak çaya muhtaçken Migros’un “Kadın Akademisi kurduk” diyerek reklam yapması soru işaretleri yaratıyor. Kadına çok değer veren bir markaysa biz neden eylemdeyiz?

İnsanlar kendi başlarına gelmedikçe belki anlamayacaklar ama eğer böyle adımlar atan bir marka, hem de kapısında kadınlar direnirken bunu yapıyorsa bu adlarının lekelenmesine karşı yapılan bir kendini aklama adımıdır. Bu bile bizim için bir zaferdir.

Direnişimizi hiç duymayan kadınlar ne düşünür bilmiyorum ama az da olsa Migros direnişimizden haberi olan kadınların bizimle düşüncelerinin aynı olacağına eminim.

Direnişteki Migros Depo İşçisi

KaynakEvrensel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz