Kadın mühendisi darp eden ve cinsel saldırı tehdidinde bulunan patron Fatih Uygun serbest bırakıldı

Balıkesir’e bağlı Marmara Adası’nda bulunan Terzi Mermer’de çalışan Maden Mühendisi Canan Tosun, patronu tarafından darp edildi, üzerine araç sürüldü ve bıçakla kovalanarak, cinsel saldırı ile tehdit edildi. Olayın ardından kolu kırılan Tosun hastanede darp raporu almaya çalışırken saldırgan serbest bırakıldı

Henüz hastanedeyken, kendisine saldırıda bulunan patron Fatih Uygun’un serbest bırakıldığı haberini aldığını söyleyen Tosun, işveren hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Ben burada rapor almaya çalışıyorum, savcılık onu serbest bırakmış”

Tosun, patronu tarafından fabrikaya kilitlendiğini ve güçlükle kurtulduğunu belirterek, “Şu an kolum alçıda. Marmara Adası Terzi Mermer’de çalışıyorum. İşveren Fatih Uygun’la önceki gün tartıştık. Sonraki gün beni fabrikada yalnız yakaladı ve bütün kapıları kilitledi. İlk önce yumrukla saldırdı. Sonra yere yatırarak tecavüz etmekle tehdit etti. Ben oradan kaçtım ve onun dayısı camları kırıp içeri girdi, beni kurtardı. Beni öldürmek için üzerime arabayı sürdü ve bıçakla kovaladı. Fabrikanın içerisine girdim. işçiler beni onun elinden alamadı. Şu an savcılık onu serbest bırakmış. Ben burada rapor almaya çalışıyorum” dedi.

“Fatih Uygun derhal tutuklansın”

Olayı duyuran TMMOB’a bağlı Maden Mühendisleri Odası sosyal medya hesabından, “Marmara Adası’nda bir mermer ocağında çalışan Maden Mühendisi Canan Tosun, işvereni tarafından darp edilerek şiddete maruz kalmıştır. Meslektaşımızla iletişime geçilmiştir. Şiddet uygulayan Fatih Uygun derhal tutuklansın” çağrısı yaptı.

 

KaynakYeni Demokrasi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz