İzmir Kemeraltı esnafı elektrik zammı ve artan maliyetlere karşı eylem yapacak

İzmir’de Kemeraltı esnafı, elektrik zammı başta olmak üzere artan maliyetlere dikkat çekmek amacıyla cuma günü basın açıklaması yapacak

İzmir’de Kemeraltı esnafı elektrik zammı başta olmak üzere artan maliyetlere dikkat çekmek için 28 Ocak cuma günü saat 11.00’de Konak Meydanı’nda basın açıklaması yapacak.

Kemeraltı Hayat Platformu çağrısıyla eyleme hazırlanan esnaf, uzun zamandır ağır ekonomik koşullarda varlıklarını sürdürmeye çalıştıklarını belirterek, “Son günlerde fahiş oranda artan enerji fiyatları dayanılmaz hale geldi. Küçük esnafın soluğunu kesen enerji faturalarında indirim sağlanması amacıyla cuma günü saat 11.00’da Konak Meydanı’nda sesimizi duyuracağız” dedi.

“Kemeraltı esnafı nefes alamaz hale geldi”

Kemeraltı Hayat Platformu yaptığı çağrıda, “Bir yandan değişen toplumsal yaşam biçimi tarihi çarşımızın eski saygın günlerindeki önemini azaltmış, bir yandan kentin kurum ve kuruluşlarının tarihi çarşıya gereken önem ve hassasiyeti göstermemeleri, Kemeraltı’nın ihtiyacı olan kamusal hizmetleri adil biçimde alamamış olması, bugün içinde bulunduğu olumsuz koşullara sebep olmuştur” dedi.

Son yıllarda Kemeraltı esnafının nefes alamaz hale geldiği ifade edilen çağrı metninde, “Birçok köklü işletme kepenk kapatma noktasına gelmiştir. Pandeminin yarattığı olumsuz koşullar yetmezmiş gibi dövizdeki anlaşılmaz değişimler Türk lirasındaki değer kaybına bu da vatandaşın satın alma gücüne olumsuz etkide bulunarak esnafın bir kez daha işlerinin düşmesine, nefesinin kesilmesine sebep olmuştur” denildi.

“Esnafı boğan zamlar geri alınsın”

Kemeraltı Hayat Platformu, “Yüksek enflasyon, işletme girdilerinin karşılanmayacak oranda artması, artan kira, artan stopaj, artan vergiler, fahiş oranda artan elektrik, gaz, su faturaları ile esnafa bir darbe daha vurularak nefes alamaz hale getirilmiştir. Biz küçük esnaf, herhangi bir siyasi görüş ve düşüncenin etkisi altında olmayıp sadece mevcut koşullarda içinde bulunduğumuz durumu kamuoyuna aktarmak ve biz esnafların nefesini kesen zamların geri alınmasını talep etmekteyiz. Esnafı boğan zamlar geri alınsın” dedi.

KaynakEvrensel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz