HDP’li 4 belediyeye daha kayyum atandı

0
79

Saray Rejimi, salgın sürecinde de kayyum atamasına ara vermedi. HDP’li Iğdır, Siirt, Kurtalan ve Baykan belediyelerine kayyum atandı. Belediye eşbaşkanları, evlerine düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından HDP’li Iğdır, Siirt, Kurtalan ve Baykan belediyelerine kayyum atandı. Siirt Belediye Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Eşbaşkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Eşbaşkanı Baran Akgül ile Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş görevlerinden alınarak, yerlerine kayyum atandı. Siirt’e Vali Ali Fuat Atik, Baykan’a Kaymakam Mehmet Tunç, Kurtalan’a ise İhsan Emre Aydın, belediye başkanvekili olarak görevlendirildi.

Eşbaşkanlar gözaltına alındı

Eşbaşkanlar, evlerine yapılan baskınla gözaltına alınırken, kayyum atanan belediye binalarının çevresi de polis tarafından ablukaya alındı.

65 belediyenin 44’üne kayyum

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde 3’ü büyükşehir olmak üzere 65 belediye kazanan HDP’nin şu ana kadar 44 belediyesine kayyum atandı, 6 belediyesinin seçilmişlerine ise KHK’li oldukları gerekçesiyle mazbataları verilmedi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here