Beklediği Zammı Alamayan İşçilerden Fabrika Önünde Eylem

Kocaeli’de bulunan Hyundai Mobis fabrikasında yüzde 50 zam bekleyen işçiler yüzde 45 zam ile karşılaşınca eylem başlattı. İşçiler, Hundai fabrikasında yapılan yüzde 50’lik ücret artışının kendilerine de uygulanmasını istiyor.

Fabrika önünde protesto yapan işçiler, patrona taleplerini iletti.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan Hyundai Mobis fabrikasında işçiler eylem yapıyor. İşçilerin büyük bir kısmı yüzde 50 zam beklerken, patron ise yüzde 45 zam verileceğini açıkladı. Bunun üzerine fabrika önünde toplanan işçiler, durumu protesto etti.

İŞÇİLER NE İSTİYOR?

İşçilerin tek talebi zam da değil. Devamsızlık çeklerinin Hyundai’de olduğu gibi 3 ayda bir verilmesini isteyen işçiler, zamlarla ilgili tüm bildirimlerin zamanında yapılıp verilmesini talep etti. Primlerin zamanında ve kesinti olmadan verilmesi, sosyal hakların Hyundai’de verilenin aynısı olması, yemekhaneyle ilgili acil iyileştirmeler yapılması patrona iletilen diğer konu başlıkları arasında

Ayrıca işçiler, mesai ücretlerinin hafta içi yüzde 100, hafta sonu yüzde 200 ve resmi tatillerde yüzde 300 olarak iyileşmesi gerektiğini talebini de patrona iletti. Fabrika önündeki protestosunu sürdüren işçiler kimsenin mağdur edilmeden taleplerinin yerine gelmesini bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz