Bayrampaşa Belediyesi işçileri: Ahlaksızlık yapanlar bizi işten atanlardır

Bayrampaşa Belediyesinin Kod-29 ile işten çıkardığı işçiler, belediye önünde bir araya gelerek “Asıl ahlaksızlık yapanlar bizi işten çıkartanlardır” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçiler, belediye önünde bir araya gelerek, açıklama yaptı.

“İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” ve “Köle değil işçiyiz” dövizlerini taşıyan işçiler, sık sık “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Açıklama yapan İzzettin Akan, Kod-29 uygulamasıyla işten çıkarılmanın “hırsızlık, ahlaksızlık ve yüz kızartıcı suç” yaftası olduğunu belirterek, kendilerine bu iftirayı atanlarla yüzleşmeye hazır olduğunu söyledi.

“Bizim ve ailelerimizin geleceğini karartmaya kimsenin hakkı yoktur” diyen Akan, “Asıl ahlaksızlık ve yüz kızartıcı suçu bizi işten çıkaranlar yapıyor” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi yönetimine seslenen Akan, “Hatanızdan derhal dönün. Bizlere bu zulmü yapmaya, bizi açlığa, sefalete, ölüme mahkum etmeye hakkınız yoktur. Belediyeler kamu alanıdır ve kimsenin tekelinde değildir, olamaz. Belediyeler halkındır. Dilenmiyor, direniyoruz ve hakkımız olanı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Akan, taleplerini şöyle sıraladı:

  • İşten atılan işçiler işe geri alınsın.
  • Kod-29 iptal edilsin.
  • 2018 yılında imzalanan toplu iş sözleşmesi şartları uygulansın.
  • Bayrampaşa Belediyesi’nde baskı, tehdit ve mobbing son bulsun.

Akan, emekten, insanlıktan yana olan herkesi seslerini duyurmaya çağırdı. Açıklama alkışlarla son buldu.

Açıklamanın ardından gözyaşlarına hakim olamayan İzzettin Akan, dizlerin üzerine çöküp, “Evime ekmek götüremiyorum” diyerek yaşananlara isyan etti.

KaynakEvrensel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz