Avcılar Belediyesi emekçileri: Sözleşme taleplerimiz doğrultusunda imzalansın

Avcılar Belediyesi emekçileri yaptıkları açıklamada, toplu sözleşme taleplerini bir kez daha hatırlattı

İstanbul Avcılar Belediyesi önünde toplanan emekçiler toplu sözleşmenin talepleri doğrultusunda imzalanmasını istediler.

Açıklama yapan Tüm Bel Sen 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Sönmez, “Teknik personelin arazi tazminatı 2017 yılından bu yana ödenmemiştir. 31 Mart’a kadar tüm alacaklarının sözünü veren başkanın bu sözünün takipçisi olacağız” dedi.

Emekçilerin, toplu iş sözleşmesinin imzalanması için düşük artışları kabul etmediğini ifade eden Sönmez, “Emekçinin özverisinin görülmesini ve ayrımcılık dayatmasının geri çekilmesini, sözleşmeli memurlara Mahalli İdareler Sözleşmeli Personel Ücret Tavanları Genelgesi’nde belirlenen limitlerin üzerinde maaş ödenmesini, 5 yıla yakın ödenmeyen alacaklarımızın derhal ödenmesini, temsilcimize baskılara son verilmesini, sendikamızı hedef alan keyfiliklerin ve saldırıların son bulmasını, sürgünün kaldırılmasını, iş barışının ve çalışma düzeninin sağlanması için emekçilerin haklarına öncelik verilmesini ve alacaklarının zamanında ödenmesini istiyoruz” dedi. 

KaynakEvrensel
Önceki haberTMMOB: Her gün 35 emekçi hayatını kaybediyor
Sonraki haberArnavutköy’deki fabrika yangınında yaralanan işçi vefat etti

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here