Artvin halkı sokağa çıktı: Zamlara ve yoksulluğa yeter!

Artvin Emek ve Demokrasi Platformu, “Enflasyona, Pahalılığa, Zamlara ve Yoksulluğa Artık Yeter” diyerek yürüyüş gerçekleştirdi. Yurttaşların destek verdiği eylemde Eğitim Sen Başkanı Köksal Gümüş, “İktidar derhal istifa etmeli, erken seçim kararı almalıdır” dedi.

Türk Lirası’nın günden güne değer kaybetmesi ile birlikte süregelen zamlara karşı çıkan Artvin halkı sokağa çıktı. Artvin Emek ve Demokrasi Platformu, “Enflasyona, Pahalılığa, Zamlara ve Yoksulluğa Artık Yeter” diyerek yürüyüş gerçekleştirdi. Atapark Meydanında başlayan yürüyüş Halitpaşa Meydanında yapılan basın açıklaması ile devam etti.

Yürüyüşe katılım gösterenler “Artık Yeter Geçinmek İstiyoruz”, “Geçinemiyoruz” pankartları açarak “Tencere Boş”, “Borçla Yaşamaktan Bıktık, “Erdoğan Sarayda Halk Kuyrukta” yazılı dövizleri ile yürüyüşe destek verdi.

Artvin Emek ve Demokrasi Platformu adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Başkanı Köksal Gümüş, “Ekonomik daralmadan da, döviz kurundaki artıştan da, yapılan zamlardan da bir avuç sermayedarın ve hükümetin nasibine yeni saltanatlar düşerken bizim nasibimize açlık, yoksulluk ve sefalet düşüyor” dedi.

“Ülkeyi yönetenler ve AKP milletvekillerinin yaptıkları her açıklamalarda büyüme rekorlarından, her şeyin güllük gülistanlık olduğu ve bolluk-bereket içinde bir Türkiye’den bahsediyorlar” diyen Gümüş, “Bir avuç sermayedar için, yandaş şirketler için dedikleri doğru olabilir. Ama emekçiler için halk için işsizlik büyüyor, pahalılık artıyor, borçlar çoğalıyor, faturalar her geçen gün katlanarak cep yakıyor” ifadelerini kullandı.

“Ekonomik çöküşün ilanı”

Artvin’de yapılan “Enflasyona, Pahalılığa, Zamlara ve Yoksulluğa Artık Yeter” eyleminin son konuşmacısı DİSK Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin oldu. Bilgin, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Bundan on gün önce ekonominin kitabını yazdığını iddia edenler dün borsayı kapatarak gösterdi. Borsanın kapanması demek ekonominin çöküşünün ilanı demektir. Seçim sandığında hep birlikte bu ülkeyi 19 yılda buralara getirdikleri için göndereceğiz, hep birlikte göndereceğiz. Ne ezilen ne ezen, insanca, halkça bir düzeni hep birlikte kuracağız.”

Kaynakbirgün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz