“Artık Yeter! Emeğimiz ve Haklarımız için İşçi Emekçi Mitingi”nin basın toplantısı düzenlenecek

İşçi Emekçi Birliği ve çok sayıda parti, sendika ve derneğin de imzacısı olduğu “Artık Yeter! Emeğimiz ve Haklarımız için İşçi Emekçi Mitingi” düzenlenecek.

Miting ile ilgili bilgiler vermek ve ayrıntıları paylaşmak için, 9 Eylül Cuma günü, saat 12.00’de, Şişli, Harbiye’de Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi toplantı salonunda basın toplantısı yapılacak.

İşçi Emekçi Birliği ve destek veren kuruluşlar tarafından yapılan basın duyurusunda “Şirket kârlarından enflasyona, dövizden yeni zamlara kadar her gün yeni rakamlar açıklanıyor. Krizin faturası gün geçtikçe daha fazla işçilerin, emekçilerin sırtına bindiriliyor. Biz aşağıda imzası bulunan kurumlar olarak “Artık Yeter! Emeğimiz ve Haklarımız için İşçi Emekçi Mitingi”nin çağrısında bulunuyoruz. 16 Ekim Pazar günü, İstanbul-Kartal Meydanı’nda yapılacak mitingimizin duyurusunun yapılacağı basın toplantısında sizleri de aramızda görmek istiyoruz” denildi.

Açıklamada yer alan imzacı kurumlar ise şöyle sıralandı:

İşçi Emekçi Birliği: (Birleşik İşçi Hareketi, Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu, Birleşik İşçi Kurultayı, DEV TEKSTİL, Devrimci Partili İşçiler, Dostluk ve Kültür Derneği (DKDER), Emekçi Hareket Partisi, İşçinin Kendi Partisi, İşçi Hareketi Koordinasyonu, Kaldıraç Hareketi, KÖZ, Proleter Devrimci Duruş, Sosyalist Dayanışma Platformu, Tüm Otomotiv Metal İşçileri Sendikası, Yeni Dünya İçin Çağrı,4. Vardiya İşçi Dayanışması)
Emek ve Adalet Platformu, İşçilerin Güç Birliği Derneği, Komünist İşçi Hareketi (Söz ve Eylem), DİSK Limter İş, Özgürlükçü Hukukçular Derneği, Sosyalist Emekçiler Partisi, Sosyalist Kadın Hareketi, Sosyalist Meclisler Federasyonu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz