Akbank: Esnek çalışmayı kalıcı hale getiriyoruz

Koç Holding’in ardından Akbank da evden çalışmayı kalıcı hale getiriyor. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, çalışma düzenini; “uzaktan çalışma”, “hibrit” ve “ofisten çalışma” şeklinde üç farklı şekilde tasarladıklarını duyurdu

Korona salgınıyla yaygınlaşan dijitalleşme ve uzaktan çalışma modelleri büyük bir hızla kalıcı hale getiriliyor. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, salgın sonrasında yepyeni bir çalışma modeline geçtiklerini belirterek, “Çalışma düzenimizdeki esnekliği artık kalıcı hale getiriyoruz” dedi.

3 farklı çalışma modeli

Bankadan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Binbaşgil, içinden geçilen süreçte dünyanın her açıdan yepyeni bir döneme girdiğini belirterek, müşteri alışkanlıkları ve iş modellerinde son yıllarda gerçekleşmekte olan hızlı değişimin, salgın süreci ile birlikte daha da hızlandığını anlattı. Binbaşgil, salgın sonrası çalışma düzenini, “uzaktan çalışma”, “hibrit” ve “ofisten çalışma” şeklinde üç farklı şekilde tasarladıklarını aktararak, şunları söyledi:

“Yeni çalışma düzenimizle artık her yer Akbank. Bu yeni çalışma düzeni bankamıza yeni açılımlar da getirecek. Nereden çalışırlarsa çalışsınlar, çalışma arkadaşlarımın müşterilerine en iyi bankacılık hizmetini vereceklerine, kurum kültürümüzü yaşatacaklarına inancım tam. Bu yeni yaklaşımımız kapsamında değişik zaman dilimlerinde veya yarı zamanlı çalışmayı tercih edenler gibi farklı kitlelere erişme imkânını da bulacağız. Bu yaklaşımımızın istihdam yaratmada da ülkemizde yeni açılımlara öncülük edeceğine inanıyorum.” d

Anapa: Şubeler yerinden çalışmaya devam, genel müdürlük uzaktan ve hibrit

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa ise yeni çalışma düzenine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Bir seneye yakın bir süredir uzaktan çalışma tecrübemiz oldu. Biz Akbank olarak üç farklı iş modelimizle geleceğe hazırız; müşterilerimize birebir ve yüz yüze hizmet verdiğimiz şubelerimiz yerinden çalışmaya devam edecekler, Genel Müdürlük ekiplerimizin ise yüzde 52’si uzaktan, yüzde 36’sı hibrit düzende, yüzde 12’si ise ofisten çalışacaklar. Farklı çalışma modellerinde çalışan arkadaşlarımızın bir araya gelebilmesi için platformlar tasarlıyor, aynı zamanda banka lokasyonlarında uzaktan çalışan ekiplerin fiziken bir araya gelerek çalışmalarına olanak sağlayacak ortak çalışma alanlarını planlıyoruz.”

VIAGazete Duvar
KaynakAA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz