3 aydır ücretlerini alamayan Eskişehir Şehir Hastanesi işçileri eylem yaptı

Eskişehir’de 3 aydır ücretlerini alamayan şehir hastanesi sağlık işçileri hastane önünde eylem yaptı.

Eskişehir Şehir Hastanesinde 3 aydır ücretlerini alamayan temizlik, yönlendirme ve taşıma işlerini yapan hastane şirket işçileri sabah saatlerinde seslerini duyurmak için hastane önünde protesto eylemi gerçekleştirip, alacaklarını talep ettiler.

3 aydır alamadıkları ücretlerini talep eden sağlık işçilerinin protestosuna şirket yöneticileri tarafından engelleme girişiminde bulunuldu.

Yaklaşık 1 haftadır ücretlerin yatırılacağının söylendiğini ancak bunun kendilerini oyalamaktan başka bir şey olmadığını düşündüklerini belirten işçiler, son olarak ücretlerinin 4 Mayıs saat 11:00’de yatırılacağının söylendiğini ancak hâlâ alamadıklarını belirttiler.

Şirket Müdürü’nün 1 saat içerisinde ücretlerinin yatırılacağını belirtmesi üzerine eylemlerine son verilen işçiler hâlâ ücretleri yatırılmamış olursa saat 14:00’te tekrar hastane önüne çıkacaklarını söylediler.

Kaynakevrensel
Önceki haberBursa’da işçileri taşıyan servis aracı devrildi: 1 ölü, 19 yaralı
Sonraki haberLimter-İş’ten Tuzla Tersanesi önünde iş cinayeti protestosu: Çarklar patrondan yana dönüyorsa, sömürü ve iş cinayetleri kaçınılmazdır

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here