1 Mayıs afişi asmak isteyen sendikacılara polis engeli

Karaköy’deki Galataport şantiyesi çevresine 1 Mayıs afişleri asmak isteyen Dev Yapı-İş üyelerinin polislerce engellendi. 
1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi Karaköy’de bulunan Galataport şantiyesi çevresine afiş asmak isteyen Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol İşçileri Sendikası (Dev Yapı-İş) üyeleri polis engeliyle karşılaştı.
Maruz kaldıkları engellemeyi anlatan sendikanın Genel Sekreteri Nihat Demir, polislerin kendilerine ihbar üzerine geldiklerini söylediklerini paylaştı.
Demir,  “Aslında her zaman ki gibi afiş asıyorduk. Olağanüstü bir durummuş gibi bir sürü polis geldi. Afişlerimize el konuldu. Yarım saatten fazla bizi beklettiler” dedi.
TUTANAK TUTAN POLİS SİGARASINI ÇİMENE ATTI
Polislerin çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle haklarında ‘Kabahat Kanunu’nu ihlal’den tutanak tuttuğunu belirten Demir, “Biz çevre kirliliğine karşıyız. Bizi uyaran polis içtiği sigarasını çimenlere attı” diye belirtti.
Sendikal haklarının hukuksuz bir şekilde engellendiğini söyleyen  Demir, “İşçilerin sesini kısmaya çalışıyorlar. Biz de yaşamın her alanında dün olduğu gibi bugün de var olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu saldırılara karşı her yerde örgütlenmeye devam edeceğiz. 1 Mayıs’ta en güçlü bir şekilde alanlarda olacağız. Özgürlüğümüz, emeğimiz için haykıracağız. Hiç kimse buna müdahale edemez.1 Mayıs’a kadar coşku ve heyecanla sokaklarda olmaya devam edeceğiz. 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız” dedi.
KaynakM.A.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz